Najlepšie wellness na Slovensku: Tu si oddýchne aj ten najväčší workoholik

Nielen počas zimných mesiacov sú wellness centrá stredobodom nášho záujmu. Obdobie mrazov nás navádza vyhľadávať oddych, spleť vôní, paru stúpajúcu z termálnych vôd a vyhriate sauny. V lete naopak túžime po bazénoch, vodných tryskoch a vonkajších ležadlách. Nech už je to v akomkoľvek ročnom období, návšteva wellness centra prináša telu niekoľko benefitov. Saunovanie zbavuje telo únavy, z pokožky odstraňuje nečistoty a navyše pomáha pri jej regenerácii. Striedanie chladu a tepla roztiahne všetky vaše cievy a posilní imunitný systém. Ak chcete mať sauny, bazény a ozdravujúce procedúry pokope, navštívte jedno z najkrajších wellness centier na Slovensku.

Vybrať si môžete wellness centrá spojené s vodným svetom alebo centrá sídliace priamo v hoteloch.  Dokonalé prírodné scenérie, vysoké duby objímajúce oázy pokoja a horský vzduch... Znie to ako raj, ktorý sa môže stať jednoducho realitou. 

Tipy na wellness pobyty


Wellness & Spa Zochova Chata

zochova chata wellness slovensko
Obrázok: hotelzochovachata.sk 

Kto by to bol povedal, že kúsok od Bratislavy sa v objatí prírody Malých Karpát ukrýva bohaté Wellness & Spa centrum. Je súčasťou hotela Zochova Chata a láka veľkým vnútorným bazénom s masážnymi tryskami, vírivkou s rozlohou 16 m2 a saunovým svetom. Ten poteší aj tých náročnejších návštevníkov. Nájdete tu interiér zahalený do dreva, výhľady na okolité mohutné koruny stromov a štyri druhy sáun  (fínska, infra, bylinková a parná sauna). Samozrejmosťou je ochladzovací bazénik a ľadopád. Navyše, môžete kedykoľvek prejsť z interiéru na jednu z terás či do hotelovej záhrady s jazierkom.

Otváracie hodiny:
Sobota – Nedeľa + sviatky: 10:00 do 22:00 hod.
Pondelok – Piatok (zima): 13:00 do 22:00 hod.
Pondelok – Piatok (leto): 15:00 do 22:00 hod.

Cenník pre neubytovaných hostí:
Bazén, vírivka + saunový svet 4 hod. / osoba: 50 €
Každá ďalšia začatá hodina: 10 €
Župan / ks: 6 €
Wellness obuv / ks: 4 €
Náramok/kľúč ku skrinke – záloha: 5 €

Tree Wellness v Pezinku


Sai wellness Senec

sai wellness senec slovensko
Obrázok: aquaparksenec.sk

Senec je predovšetkým známy svojim aquaparkom plným atrakciami pre deti aj dospelých. Vo svojom vnútri však ukrýva aj svet masáží, saunových ceremoniálov a bubliniek. Toto jedinečné wellness centrum sa pýši až ôsmimi druhmi  moderných sáun. Pri svojej návšteve si nenechajte ujsť zážitok zo saunových ceremoniálov. Tie sa konajú každý deň a majú rôznu tému (Muzikoterapia, Aromaterapia, Metličkovanie, Píling, Prekvapenie saunamajstra, Hot sauna). Zaslúžený relax a kúsok romantiky nájdete aj vo vírivkách (malej, veľkej a vonkajšej) s teplotou až do 38 °C. Pre zlepšenie krvného obehu sa vyberte na mini „prechádzku“ do Kneippovho kúpeľa a premasírujte si unavené chodidlá na drobných kamienkoch.

Otváracie hodiny:
Pondelok – Nedeľa: 12:00 do 22:00 hod.

Cenník:
Vstup na 2,5 hodiny: 18,90 €
4 hodinový Dámsky wellness + AQUA: 32,90 €
Wellness večer + AQUA: 32,90 €

Wellness Penzion Maxim v Bojniciach


Wellness Grand Hotel Permon

grand hotel permon slovensko wellness
Obrázok: podbanskeresort.sk 

Grand hotel Permon**** na Podbanskom ukrýva najväčší hotelový wellness komplex na Slovensku -PERMON'S PARADISE, ktorý je skutočným rajom wellnessu. Tvorí ho až 5 častí: SAUNA Paradise, AQUA Paradise, KIDS' Paradise, SPA Paradise a BEAUTY Paradise. Saunový svet sa rozkladá na ploche až 1620 m2 a zabaví vás s viac ako 30 atrakciami. Vo vodnom raji sa môžete ponoriť do bazéna s výhľadom na Kriváň, užívať si masážne trysky či vírivku alebo sa vyšantiť na 63 metrovom tobogane so svietiacimi obrázkami. Najmenších poteší obrovský detský svet, kde nájdu šmýkačky, detskú vírivku v tvare jahôdky a detské bazéniky. 

diny pre neubytovaných hostí:
Nedeľa - Štvrtok:13:00 -  21:30 hod.
Piatok – Sobota: 18:00 -  21:30 hod.

Cenník pre neubytovaných hostí:
3 hod. vstup do AQUA + KIDS Paradise: Dospelý 59 €/ Dieťa 10 €/ Dieťa do 6 r. 5 €
Doplatok za každých začatých 30 min. navyše: Dospelý 10 €/ Dieťa 2 € / Dieťa do 6 r. 1 €

Wellness Belveder pod Tatrami


Wellness Zelená žaba – Trenčianske Teplice

wellness zelena zaba slovensko
Obrázok: kupelezelenazaba.sk

Ak hľadáte funkcionalistické kúpalisko ukrývajúce sa priamo v lese, urobte si výlet do Trenčianskych Teplíc. Nájdete tu 4 druhy sáun, odpočivárne, vírivku a nádherné prostredie. Navrhnuté bolo v 30. rokoch minulého storočia architektom Bohuslavom Fuchsom. Uchváti vás unikátny dizajn sáun, ktorý je príkladom dokonalej symbiózy architektúry a prírody. Zohriať sa môžete vo fínskej, bylinkovej, infra a parnej saune. Nechýba ochladzovací bazénik a štebot okolitých vtákov, ktorý prispeje k dokonalému relaxu

Otváracie hodiny:
Aktuálne je wellness časť uzatvorená, jej opätovné otvorenie môžete sledovať priamo na ich webovej stránke.

Cenník:
Celodenný vstup: dospelý 18 € /dieťa do 5 r. zdarma / seniori a študenti 14 €
3 hod. vstup: dospelý 13 € /  dieťa do 5 r. zdarma / seniori a študenti 9 €

Hotel Most slávy pre milovníkov oddychu


Wellness v Grand Hoteli Kempinski

grandhootel kempinski slovensko wellness
Obrázok: tatry.sk 

Dychberúce výhľady na Štrbské pleso a Vysoké Tatry. K tomu objatie luxusu, aromatická sauna, ľadový dážď a tématické sprchy...Znie to ako opis zázračnej krajiny ale tak sa budete cítiť, keď vstúpite do wellness sveta v Grand Hoteli Kempinski. Rozmaznávať sa môžete vo vírivke a saunách (fínska, infračervená, parná aromatická, suchá soľná). Masáž chodidiel vám doprajú kamienky v Kneippovom kúpeli a zasnenie prinesie relaxačná miestnosť s jedinečnou vôňou.

Otváracie hodiny:
Pondelok – Nedeľa: 8:00 – 20:00 hod.

Cenník:
Celodenný vstup: dospelý 70 € / dieťa do 6 r. zdarma / dieťa do 16 rokov 35 €

Wellness v Hoteli Lesana s výhľadom na Lomnický štít


Wellness & SPA v Bešeňovej

wellness besenova slovensko
Obrázok: FB: Vodný park Bešeňová 

Aquaparky nemusia vždy znamenať len vodné radovánky. Vo vodnom raji v Bešeňovej objavíte dokonalú harmóniu relaxu a oddychu v holisticky zameranom wellness centre.  Návštevníkom ponúka prepojenie Liptovskej prírody prostredníctvom brezových stromov, Bešeňovskej jaskyne s nekonečnými vodopádmi a veľkolepým Saunovým dómom. Tu môžete zaziť netradičné saunové rituály (aromaterapiu, muzikoterapiu, peeling, saunovú show) s hudobnými a svetelnými efektami. V celom komplexe nájdete až 50 parných, vodných a masážnych kúpeľov, procedúr a sáun. Ak naozaj túžite len po wellness, zakúpiť si môžete samostatný vstup do saunového sveta bez návštevy vodného parku.

Otváracie hodiny:
Pondelok – Nedeľa: 10:00  - 20:00 hod.

Cenník: (doplatok ku vstupu Aqua ticket)
3 hodinový vstup: dospelý 18 / junior, senior, študent, ZŤP 18 € /dieťa 12 €  

Wellnes v Hoteli Diplomat

hotel diplomat wellness slovensko
Obrázok: hoteldiplomat.sk

Hotel Diplomat je známy vďaka svojim špičkovým službám na úrovni štvorhviezdičkového hotela. Nie je to tomu inak ani v ich Wellness & Relax centre. To sa skladá z vodného sveta, saunového sveta a fitness. Navyše, v hoteli máte možnosť objednať sa na masáže (relaxačné, lymfomasáže, špeciálne masáže, detské masáže) a kozmetické procedúry (pleťové a doplnkové kozmetické ošetrenia). Vodný svet vás prekvapí veľkým interiérovým bazénom (šírka 8 metrov, dĺžka 20 metrov) s hydromasážnymi tryskami, protiprúdom, perličkovým kúpeľom a masážnym sedením. V saunovom svete nájdete 3 druhy sáun (bylinková, fínska, soľná). Súčasťou Wellness & Relax centra je aj Wellness bar so širokou ponukou nealko a miešaných nápojov.

Otváracie hodiny Vodného sveta:
Pondelok – Štvrtok: 10:00 – 20:00 hod.
Piatok: 10:00 – 21:00 hod.
Sobota: 8:00 – 21:00 hod.
Nedeľa: 8:00 – 20:00 hod.

Cenník:
Vstup na 1 hod.: dospelý 9 €, ZŤP 8 €, dieťa (5 – 11,99 r.) 7 €
Vstup na 2 hod.: dospelý 15 €, ZŤP 12 €, dieťa (5 – 11,99 r.) 11 €
Vstup na 3 hod.: dospelý 18 €, ZŤP 14 €, dieťa (5 – 11,99 r.) 12 €


Jednodňový relax vo Wellness Hoteli Diplomat


Wellness v hoteli Elizabeth Trenčín

hotel elisabeth wellness slovensko
Obrázok: FB - Hotel Elizabeth Trencin

Túžite sa na moment premiestniť do Talianska a zažiť atmosféru starého Ríma? Unikátne Wellness v historickom Hoteli Elizabeth vám takýto zážitok poskytne už pri vstupe. Uchváti vás priestor nadizajnovaný ako rímske kúpele a moderné vybavenie, ktoré predčí vaše očakávania. Ponorte sa do hydro-masážneho bazéna, zohrejte sa v saunovej zóne alebo si doprajte masáž či kozmetické procedúry. V saunovom svete sa nachádza fínska, parná, bylinková a rímska sauna.  Pre schladenie je tu pre vás pripravená ľadová drť a dve sprchy s funkciou mentolová hmla a tropický dážd. Navyše, ak sa chcete v hoteli pod Trenčianskym hradom ubytovať, pre dokonalé súkromie a romantický zážitok odporúčame dopriať si s s vašou polovičkou romantické kúpanie len pre vás dvoch.

Otváracie hodiny:
Bazén:
Pondelok – Piatok: 14:00 -21:00 hod.
Sobota – Nedeľa: 10:00 – 21:00 hod.

Sauny: Pre informácie o aktuálnej prevádzke volajte na telefónne číslo +421 32 6506 120 alebo použite email: wellness@hotelelizabeth.sk

Cenník:
Dospelá osoba na 2 hodiny: 17 €
Jedno dieťa v sprievode dospelého má vstup do wellness zadarmo, za ďalšie dieťa: 6 €
Dieťa od 6 do 12 rokov na 2 hodiny: 8,50 € 
Mladšie deti nemajú vstup povolený

Grand hotel Praha v Tatranskej Lomnici

grandhotel praha slovensko wellness
Obrázok: vysoke-tatry.travel

Hľadáte Spa, ktoré prepája tradičné miestne kúpeľníctvo s liečivými účinkami tatranskej prírody? Práve to je filozofia, ktorá odlišuje wellness v Grand hoteli Praha od iných. Koncept je založený na zdravotných benefitoch typických ihličnanov ako borovica či kosodrevina, liečivých horských byliniek, sladučkých lesných plodov, mede, ale aj podzemných darov, akými sú soľ či drahé kamene. V tomto kráľovskom priestore nájdete rôzne druhy sáun (infra a bio sauna, parná sauna, fínska sauna, vonkajšia sauna), vírivku, exteriérový bazén a dokonalú oddychovú miestnosť. Najväčším zážitkom však pre vás určite bude vonkajšia časť wellness centra, kde vás priamo objíma tatranská príroda a vám sa naskytne výhľad na celú popradskú kotlinu.

Otváracie hodiny:
Bazény: 9:00 – 21:00 hod.
Masáže: 10:00 – 21:00 hod.
Sauny: 15:00 – 21:00 hod.

Cenník:
Vstupné dospelí: 29 €
Vstupné deti (od 6r.– do 12r.): 21 € 

Ikonický hotel Patria pri Štrbského plesa


Wellness & SPA v Hoteli Kaskády pri Banskej Bystrici

hotel kaskady slovensko wellness
Obrázok: hotelkaskady.sk

Jedinečné miesto pre znovuobjavenie pokoja mysle a regenerácie tela nájdeme aj v okolí Banskej Bystrice. Najväčším bohatstvom v Hoteli & Spa Resorte Kaskády je prírodný zdroj minerálnej vody v bazénoch s blahodárnymi účinkami na vaše kĺby a zdravie. V bazénovej časti máte k dispozícii vnútorný oddychový bazén a termálne relaxačné bazény  s tryskami. Počas letných mesiacov si môžete zaplávať aj vo vonkajšom bazéne s rozmermi 24 x 11 m. Letným bonusom je aj  príjemný bar s rôznymi nápojmi a „prímorská“ atmosféra. Zohriať sa naopak môžete až v 6 saunách (fínska, parná, bylinková, mentolová, eukalyptová a infra sauna). Pre to najväčšie súkromie máte k dispozícii aj Private Spa nadizajnované v marockom štýle určené pre 2 až 4 osoby.

Otváracie hodiny:
Vnútorný bazén:
8:00 – 21:00 hod.
Atrakčné bazény: 10:00 – 21:00 hod.
Vonkajšia jacuzzi: 12:00 – 21:00 hod.
Private Spa: 12:00 – 21:00 hod.
Wellness: 10:00 – 21:00 hod.

Cenník pre neubytovaných hostí:
Vstup do bazéna a wellness na 2 hod.: 20 €/ 25 €, dieťa do 12 r. 10 €/ 15 €
Vstup do bazéna a wellness na 3 hod.: 30 €/ 35 €, dieťa do 12 r. 20 €/ 25 €

Tipy na netradičné sauny:

Tajný tip: Lesná sauna Spišský Hrhov

lesna sauna hrhov wellness slovensko
Obrázok: lesnasauna.sk 

Na úpätí lesa v Spišskom Hrhove, v starom ovocnom sade s výhľadom na Spišský hrad stojí sauna originálna svojou architektúrou i konceptom. Sauna je zadarmo - prístupná každému, kto si ju rezervuje na nerušený zážitok. Môžete tak urobiť prostredníctvom formuláru na ich webovej stránke.

Ďalšie samooblužné sauny v prírode

• 3 sauny v Bratislave (Vajnorské jazerá, Veľký Draždiak, Lesná sauna vo Vajnorskom lese)
• 1 sauna v Senci (Senecké jazerá)
• 1 sauna v Banskej Bystrici (Jazierko Šachtičky)
• 1 sauna v Komárne (Mŕtve rameno)
• 1 sauna v Sigorde (Vodná nádrž)
• 1 sauna v Poprade (Starý kameňolom – Kvetnica)

Tip na jedinečný saunový zážitok u našich susedov:

maximuss brno wellness
Obrázok: maximus-resort.cz

Vyhrievané termálne bazény, saunový svet s 12 druhmi sáun, privátne SPA, masáže a procedúry, ubytovanie a wellness pobyty, balíčky pre dvoch a darčekové poukazy – to všetko nájdete vo Wellness & SPA Infinit Maximus nad Brnenskou priehradou. Na základe vlastnej skúsenosti musíme priznať, že lepší wellness svet sme nikdy nenavštívili. Len hodinka od Bratislavy a ocitnete sa v saunovom raji.

Tipy na wellness pobyty


Zdieľaj článok na sociálnych sieťach:

Andrea Tušimová

Copywriter

Andrea je náš interný copywriter. Píše texty do prezentácii aj články na náš blog. Okrem písania sa venuje aj práci s deťmi - pôsobí ako pedagóg tanca na základnej umeleckej škole. Keď jej zostane kúsok voľného času, nájdete ju v galérii, divadle, na jóge alebo v jednej z bratislavských kaviarní :)